De uitzending van Leefstijl & Gezondheid is er vrijdagmiddag weer.
Om 12.00 uur starten we met Niels Verdouw. Niels is aan de slag met de ‘Maatschappelijke Diensttijd’ voor jongeren. Wat dat is, waar het voor dient komt ter sprake.
Ook is er aandacht voor de internationale darmkankermaand. We willen je daarom deze maand extra bewust maken van de alarmsignalen van darmkanker. Want elke dag overlijden er in Nederland maar liefst 12 mensen aan darmkanker.
En na dit uur weet je ook wat Makuladegeneratie is. Naarmate we ouder worden, het in de familie voorkomt ontstaat deze zicht beperking.
In het tweede uur gaan we in op diverse uitnodigende ‘Kom Erbij!-initiatieven in Waddinxveen. Als de zon weer langer gaat schijnen heerst de verwachting dat we meer naar buiten gericht zijn en gezellige dingen doen. Mensen móeten genieten, eropuit, er goed uitzien terwijl echt niet iedereen het alleen maar leuk heeft. Dat zorgt voor sociale druk, waardoor je je een buitenstaander kunt voelen. Ook het Sociaal Platform Waddinxveen vraagt extra aandacht voor de sociale eenzaamheid die in de zomertijd opspeelt. Om initiatiefnemers en organisaties te activeren is een nieuwe subsidiekans vanuit het Waddinxveens Preventieakkoord.